Şal

YENİ BİR TREND: ŞAL

Son dönemde tesettürlü bayanların eşarp seçeneklerine eklenen şallar gün geçtikçe eşarpların gücünü ikinci plana atma yolunda hızla ilerleme kaydetmektedir. Özellikle kolay kullanılması, ekonomik olması, her ortamda kullanılmaya müsait olması gibi sebeplerle tercih edilen şallar bu noktada bir modanın da ortaya çıkmasını sağlamıştır. Özel günlerde abiye kıyafetlerle de kullanılmaya uygun  olan şallar başka bir kişiye ihtiyaç duyulmadan  yapılabilmesi bakımından sizin katıldığınız davetin en şık bayanı olmanızı kolaylaştırmaktadır.  İlk olarak düz renklerle hayatımıza giren şallar tesettürlü bayanlardan yoğun rağbet görmeleri sebebiyle çeşitlendi ve renklendi. Eşarplarda kullanılan pek çok model şalda da kullanılmaya başlandı. Tesettür modasının önde gelen isimleri de koleksiyonlarına şalı eklemekle kalmayıp günlük hayatlarında bu seçeneği tercih ederek şalın toplum hayatında daha çok benimsenmesini sağlamışlardır.

Şalın tesettürlü bayanlar tarafından yoğun olarak tercih edilme sebeplerinden bir tanesi de değişik stillerde bağlama çeşitliliği sunmasıdır. Son zamanlarda internetten kolaylıkla ulaşılabilen videolarla bayanlar zahmetsizce yeni modelleri deneyebilme fırsatı yakalamışlardır. Böylelikle değişik modellerde ve şekillerde karşımıza çıkan şallar tesettürlü bayanları şıklıkta ön plana çıkarmayı vadetmektedir.

ŞALDA PUANTİYE  RÜZGARI

1950’li ve 1960’lı yıllara özlem ve dönüş pek çok alanda kendisini hissettirmektedir. Bu yıllarda moda olan “puantiye”ler , şal modasında da kendisine yer açmayı başarmıştır. Özellikle koyu renklerin üzerine desenlenen açık renkli puantiyelerle tesettürlü bayanlar  eskiden gelen bu moda rüzgarına kolayca ayak uydurabilmektedirler. Seçilen giysi ne kadar modaya uygun olursa olsun doğru bir şalla kombinlenmedilçe giysinin ikinci planda kalmasına sebebiyet verebilir. Ayrıntı gibi görülen bu husus hiç de yabana atılmamalıdır. Unutulmamalıdır ki; şıklık ayrıntılarda gizlidir.

 

Bu Yazıları da Beğenebilirsiniz