Eşarp Seçim Sırlarım

Biz tesettürlü bayanlar olarak vazgeçemediğimiz aksesuarlar arasında ilk sırada eşarp vardır. Eşarplarımızı seçerken özenli davrandığımız ve kullanırken de aynı özeni gösterdiğimiz malum. Sevdiğimiz eşarpları uzun süre kullanabilmek için gözümüz gibi baktığımız ve bakımlarına da bir o kadar zaman ayırdığımız açık.Bu yazımda biz eşarp seçerken ya da eşarp alırken bu eşarpları neye göre alıyoruz, bu gibi soruları kendime de sorarak cevaplar bulmaya çalışacağım.
eşarp

Vazgeçemediğimiz Eşarplarımız – Günlük Eşarplar
Ben dışarıda kısa süreli vakit geçireceğim zamanlarda eşarbımın rengini, modelini ya da kıyafetime uyumlu olmasını gözardı ediyorum diyebilirim. burada dikkat ettiğim tek şey başımdan kaymasın, bağladığım gibi kalsın, düzgün dursun isterim. Hava sıcaksa hafif kumaştan eşarplar tercih ederim. Kış aylarında ise daha yumuşak, su geçirmeyen, rüzgarda bozulmayan eşarp seçmeye çalışıyorum.

Arkadaşlarla Buluş – Pişti Olma!
Arkadaşlarımla buluştuğumda zorlandığım o kadar çok şey var ki, eşarp seçimi bunlardan sadece biri.
Öncelikle ben buluşma öncesi arkadaşlarıma ne giyeceklerini muhakkak sorarım. Pişti olmamak lazım. Tabiki herkesten farklı giyinme konusunda kaygım olsa da asla göze batma ve ön planda olma duygum hiç olmamıştır. Bu yüzden sadece renk seçiminde arkadaşlarımın giydiklerin kıyafetlerin rengi kendi kıyafet ve eşarp seçimim için önemli görüyorum.
Şık ama gözü yormayan kombinlerle, hareket imkanımı kısıtlamayan kıyafetler seçip, üzerine tabiki uyumlu bir eşarp takarak dışarı çıkmayı tercih ederim.
Günlük kullanım için rayon ve twill eşarplar ilk tercihim oluyor. Hem kayma yapmayan bir dokuya sahipler hem de bu kumaş türünden eşarp satın alırken çok farklı desen ve renk alternatiflerine ulaşabiliyorum.

Okula mı Gidiyoruz ? Baloya mı?
Dedim ya hep sadelikten yanayım diye. Okul benim için doğru bilgiye ulaşıp, doğru arkadaşlar edineceğim ve keyifli zamanlar geçirmek istediğim bir yer oldu. Okula giderken de asla abartılı giysiler ve eşarplar kullanmıyorum. Etrafımızdaki birçok genç arkadaşımız her ne kadar okula gidiyorum paçoz mu gezeyim diye tüm giydiklerini abarttılarsa da ben ve az sayıda birkaç arkadaşım bu yola girmedik.
Kıyafet ve eşarp bizim için rahat olmalı ve amaca hizmet etmeli diye düşündük ve hala öyleyiz diyebilirim.
eşarp

Eşarplarımı Nereden Alıyorum ?
Benim de sık gittiğim, çarşıya her çıktığımda uğradığım eşarpçım var. Fakat internetin hızla gelişimi sebebiyle birçok eşarp dükkanında bulamadığımız birçok ürünü internette daha ucuza bulabiliyorum. Fakat internetten de eşarp alırken dikkat ettiğim bazı noktalar var tabi.
Sitenin güvenilirliği benim için önemli, güvenebileceğim bir internet sitesini şöyle seçiyorum; eğer site sattığı eşarpların fotoğraflarında kendine ait çekimleri kullanıyorsa bu benim için önemli. Çünkü hiçbir site olmayan bir ürünün fotoğrafını çekemez. Eğer fotoğrafları kendi mankeni ile çekiyorsa o ürün var demektir. Bir başka kriterim de iyi bir kargo firmasıyla çalışıyor olmasıdır. Beni evde bulamadığında az şubesi olan bir kargonun çok uzakta olan bir şubesine gidip kargomu kendim almak zorunda kalmamalıyım. Şube sayısı çok olan iyi bir kargo firması ilk tercihim oluyor.

Tabiki Kampanya
İnternetten birçok şeyi almaya çok alıştığımız bu günlerde, eşarp alırken de hangi site iyi bir fiyata ve avantajlı bir kampanya ile eşarp satıyor araştırıyorum. Bu arada önümüzde sık çıkan reklamları tıklamak yerine, istediğim eşarbı kendim araştırarak bulmaya çalışıyorum. Bu aramalarımdan birinde eşarpAVM ye rastlamıştım. Uzun süredir sadece eşarp, şal ve bone satan butik bir site. Fakat gerek günlük gerekse özel günlerim için kullanabileceğim birçok marka ve kumaş türünü uygun fiyata sattıklarını söyleyebilirim.

Bu Yazıları da Beğenebilirsiniz